Alidede Şalgamın hikayesi,  50 yıllık anneanneden kalma ekşi maya ile başlamıştır. Üç kuşaktır korunarak bu güne kadar gelen ekşi maya ile o dönemlerden günümüze kadar süre gelen aile içerisinde  el yapımı  doğal şalgam üretim tecrübesini  2015 yılında kurmuş olduğumuz Alidede Şalgam markasıyla siz değerli müşterilerimizle buluşturmuş bulunmaktayız.

Alidede markası ise Adananın en eski mahallelerinden biri olup aynı zamanda bizlerin de doğup büyüdüğü mahallenin adıdır.

Şalgamlarımız tamamen geleneksel yöntemlerle üretilmekte olup üretiminde hiçbir katkı maddesi ve koruyucu kullanılmamaktadır. Fermantasyon sürecinde, süreci hızlandırmak adına ısıl işlem uygulanmamakta ve bu süreç tamamen doğal olarak ortalama 40-45 günde tamamlanmaktadır. Şalgam kurulumu %100 doğal ekşi maya ile yapılmakta , endüstriyel maya ise kesinlikle kullanılmamaktadır.

Şalgamın, şalgam olabilmesini sağlayan bu geleneksel üretim süreçlerini titizlikle uygulayıp, hijyen kurallarından ödün vermeden gerçek Adana şalgamının lezzetini sizlere sunma gayretindeyiz.

E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.